WOZ-waarde per regio · Overijssel

WOZ-waarde Raalte

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Raalte is € 456.000 in 2026. Dat is 80,2% hoger dan in 2019, toen het gemiddelde € 253.000 was. Ten opzichte van heel Nederland ligt Raalte +3,9%.

Gemiddeld 2026
€ 456.000
Sinds 2019
+80,2%
Laatste jaar
+10,1%
In Overijssel
5 van 25

Raalte van 2019 tot 2026

Gemiddelde WOZ-waarde van alle woningen in de gemeente, koop en huur samen.

Lijndiagram: de gemiddelde WOZ-waarde in Raalte stijgt van EUR 253.000 in 2019 naar EUR 456.000 in 2026.
Gemiddelde WOZ-waarde in Raalte per jaar
Jaar Raalte Overijssel Nederland
2019 € 253.000 € 221.000 € 250.000
2020 € 269.000 € 235.000 € 271.000
2021 € 288.000 € 251.000 € 290.000
2022 € 317.000 € 280.000 € 317.000
2023 € 368.000 € 325.000 € 368.000
2024 € 390.000 € 343.000 € 378.000
2025 € 414.000 € 356.000 € 398.000
2026 € 456.000 € 394.000 € 439.000

Raalte vergeleken

  • Ten opzichte van de provincie Overijssel (€ 394.000) ligt Raalte +15,7%.
  • Ten opzichte van heel Nederland (€ 439.000) ligt Raalte +3,9%.
  • Binnen Overijssel staat Raalte op plaats 5 van 25 gemeenten, gerangschikt op gemiddelde WOZ-waarde in 2026.
  • Sinds 2019 groeide Raalte met 80,2% harder dan de provincie als geheel (78,3%).

Gemeenten met een vergelijkbare WOZ-waarde

Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare gemiddelde WOZ-waarde
Gemeente Gemiddeld 2026 Sinds 2019
Ommen € 457.000 +78,5%
Tubbergen € 457.000 +57,6%
Olst-Wijhe € 458.000 +83,9%
Wierden € 454.000 +72,6%
Dinkelland € 448.000 +57,7%
Borne € 440.000 +78,9%
Raalte · nagelezen 12 oktober 2026

Isolatiesubsidie in Raalte

Woningeigenaren in Raalte kunnen subsidie krijgen voor isolatie als de WOZ-waarde op 1 januari 2022 niet hoger was dan € 477.000. Dat is de waarde op de beschikking van 2023, niet de nieuwste. Welke WOZ-waarde telt

Subsidieregeling energiebesparende isolatiemaatregelen gemeente Raalte

Bekijk de regeling bij de gemeente
Open
WOZ-grens
€ 477.000
Peildatum
1 januari 2022 beschikking 2023
Bedrag
tot € 1.800, bij een laag inkomen tot € 4.000
Nagelezen
12 oktober 2026

Bedrag per doelgroep

Bedrag per doelgroep in Raalte
WieHoeveel
Iedereen werkelijke kosten tot € 1.800
Laag inkomen inkomen tot 150% van de bijstandsnorm tot € 4.000

Voorwaarden aan de woning

  • WOZ-waarde op 1 januari 2022 tot en met € 477.000
  • Energielabel D tot en met G of vergelijkbaar, met twee slecht geïsoleerde bouwdelen
  • Grondgebonden koopwoning, geen appartement
  • Je bent eigenaar en woont er zelf

Ga ook na: Inkomen bepaalt het hogere bedrag; Maatregelen na 1 januari 2024.

Toets je dit per adres? De subsidietoets van de WOZ API zoekt bij elk adres de regeling van de gemeente erbij en toetst op haar peildatum, ook een wijkregeling op postcode. Alle gemeenten staan in het overzicht van de WOZ-grens per gemeente.

Bekijk de subsidietoets

Veelgestelde vragen over de WOZ-waarde in Raalte

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Raalte?

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Raalte is € 456.000 in 2026. Dat is 80,2% hoger dan in 2019, toen het gemiddelde € 253.000 was.

Hoe verhoudt Raalte zich tot het landelijk gemiddelde?

Met € 456.000 ligt Raalte +3,9% ten opzichte van het Nederlands gemiddelde van € 439.000 in 2026.

Heeft Raalte een isolatiesubsidie met een WOZ-grens?

Ja: Subsidieregeling energiebesparende isolatiemaatregelen gemeente Raalte. De WOZ-grens is € 477.000, op peildatum 1 januari 2022. Status: Open. Nagelezen op 12 oktober 2026; de regeling van de gemeente beslist.

Waar vind ik de WOZ-waarde van een specifiek adres in Raalte?

Deze pagina toont het gemiddelde van de hele gemeente. De WOZ-waarde van een concreet adres vraag je op via het WOZ-waardeloket van de overheid, of geautomatiseerd via onze WOZ API. Heb je er veel tegelijk nodig, dan vult de Excel-wizard een heel bestand met adressen aan.

  • Bron: CBS StatLine, tabel 85036NED (CC BY 4.0), gemiddelde WOZ-waarde van woningen naar regio.
  • Het gaat om alle woningen samen, koop en huur. Niet-woningen vallen buiten deze cijfers.
  • Een WOZ-waarde van 2026 heeft peildatum 1 januari 2025.
  • Cijfers voor het laatst opgehaald op 21 september 2026.

WOZ-waarde per adres in Raalte

Deze pagina geeft het gemeentegemiddelde. Voor losse adressen, inclusief BAG-gegevens en perceel, gebruik je de API of de Excel-wizard.